ŠETRNĚJŠÍ DOMÁCNOST, KDE ZAČÍT?

Věřte nebo ne, ani tu změnu moc nezaznamenáte. I když uznávám ze začátku se Vám bude zdát, že utratíte mnohem více. Po čase mi dáte za pravdu, že je tomu přesně naopak :).


Na Instagramu dostávám často dotazy typu: co mě přimělo ke změně ( článek ZDE) a kde jsem vlastně začala se změnou, proč jsem se tak rozhodla…atd.

Pro Vás, kteří chcete také změnu, změnu takovou zlatou střední cestou, žádný extrém a nemáte absolutně tucha, kde začít ( stejně jako já před rokem) mám zde pro Vás jednoduchý souhrn, kde, co, jak…

Takovým velmi stručný seznam fajn kompromisů, které jsou dostupné v DM drogeriích či třeba na stránkách Biooo ( a určitě i mnoha jiných.).


Výhodou je, že se „ničeho“ nemusíte vzdát či se extrémně omezovat. Omezíte se max o syntetické látky, tělu škodící chemii, umělé parfémy…atd. Prostě ty zbytečné sračky navíc.


…a třeba po nějakém čase zjistíte, že vlastně nepotřebujete ani tu pastu, ale stačí Vám kokosový olej…že nepotřebujete šampón, protože Vám bude stačit žitná mouka….a tak dáááále 🙂

Nejedná se o spolupráci, placenou reklamu ani o sponzoring, ale pouze o mé osobní doporučení.


Je to už rok a půl, co jsem postupně změnila Yves Rocher krémy za jednodruhové oleje, Balea voňavé sprcháče za Weledu, Loreál šampóny za Urterkram, hydratační séra za hydroláty a jednodruhové oleje…a tak bych mohla pokračovat do večera….:)


♥PÉČE O VLASY, PLEŤ A TĚLO♥:

VLASY – šampón:
– DM: Weleda žlutý
– B: Urterkram růžový, aloe vera, sibiřská růže..atd
PLEŤ – čištění, tonizace, hydratace, peeling:
– DM+B: hydrolát růže, levandule Purity Vision
– B: 100% marocký jíl

PLEŤ/TĚLO:
– DM: bambucké máslo Purity Vision
– B: jednodruhové oleje Nobilis Tilia ( já používám Florihanna )

CHRUP:
– DM: Weleda pasta
– B: Urtekram eukalyptus
– Na kloktaní mořská sůl s vodou, či pár kapek eukalyptu/teatree do vody
– bambusový kartáček ( ale já používám už x let Curaprox)

CHLOUPKY:
– klasické holítko bez proužků

♠ÚKLID DOMÁCNOSTI, PRANÍ♠:

PRANÍ:
-B: prací gel, změkčovač vody Sonett NEUTRAL. Aviváž: klasický ocet, dvojité máchání

ÚKLID:
-B: písek, mycí prostředek…atd. Sonett NEUTRAL a Sonett.

PS: POKUD NEVÍTE, co a jak používat:  článek ZDE. První článek k šetrným pracím prostředkům je ZDE. K péči o miminko ZDE. A článek o tom, kolik ročně ušetřím za kosmetiku ZDE.


  Teto článek není sponzorován ani jednou z uvedených značek, internetové stránky Biooo ani DM Drogerie. Nejedná se o placenou reklamu ani spolupráci. Kopírování článku bez mého vědomí a bez uvedení zdoje www.byclaire.cz zakázáno. Děkuji

PS1: Touto cestou bych chtěla poděkovat FB skupinkce: Non toxic svět, díky které se už sama orientuju, co je ok, co je kompromis a co už ok není.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Submit a comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..