ŠETRNĚJŠÍ DOMÁCNOST, KDE ZAČÍT?

Věřte nebo ne, ani tu změnu moc nezaznamenáte. I když uznávám ze začátku se Vám bude zdát, že utratíte mnohem více. Po čase mi dáte za pravdu, že je tomu naopak :).


Na Instagramu dostávám často dotazy typu: co mě přimělo ke změně ( článek ZDE) a kde jsem vlastně začala se změnou, proč jsem se tak rozhodla…atd.

Pro Vás, kteří chcete také změnu, ale nemáte absolutně tucha, kde začít ( stejně jako já před rokem) mám zde pro Vás jednoduchý souhrn, kde, co, jak…

Takovým velmi stručný seznam fajn kompromisů, které jsou dostupné v DM drogeriích či třeba na stránkách Biooo ( a určitě i mnoha jiných.). Výhodou je, že se „ničeho“ nemusíte vzdát či se extrémně omezovat. Omezíte se max o syntetické látky, tělu škodící chemii, umělé parfémy…atd.

…a třeba po nějakém čase zjistíte, že vlastně nepotřebujete ani tu pastu, ale stačí Vám kokosový olej…že nepotřebujete šampón, protože Vám bude stačit žitná mouka….a tak dáááále 🙂

Nejedná se o placenou reklamu ani o sponzoring, ale pouze o mé osobní doporučení.


Je to už rok, co jsem postupně změnila Yves Rocher krémy za jednodruhové oleje, Balea voňavé sprcháče za Weledu, Loreál šampóny za Urterkram, hydratační séra za hydrolyzáty….a tak bych mohla pokračovat do večera.


♥PÉČE O VLASY, PLEŤ A TĚLO♥:

VLASY – šampón:
– DM: Weleda žlutý
– B: Urterkram růžový, aloe vera, sibiřská růže..atd
PLEŤ – čištění, tonizace, hydratace, peeling:
– DM+B: hydrolyzát růže, levandule Puritas Vision
– B: 100% marocký jíl

PLEŤ/TĚLO:
– DM: bambucké máslo Puritas Vision
– B: jednodruhové oleje Nobilis Tilia

CHRUP:
– DM: Weleda pasta
– B: Urtekram eukalyptus
– Na kloktaní mořská sůl s vodou, či pár kapek eukalyptu/teatree do vody
– bambusový kartáček ( ale já používám už x let Curaprox)

CHLOUPKY:
– DM+B: cukrová pasta Puritas Vision, klasické holítko bez proužků

♠ÚKLID DOMÁCNOSTI, PRANÍ♠:

PRANÍ:
-B: prací gel, změkčovač vody Sonett NEUTRAL. Aviváž: klasický ocet, dvojité máchání

ÚKLID:
-B: písek, mycí prostředek…atd. Sonett NEUTRAL a Sonett.

PS: POKUD NEVÍTE, co a jak používat:  článek ZDE. První článek k šetrným pracím prostředkům je ZDE. K péči o miminko ZDE. A článek o tom, kolik ročně ušetřím za kosmetiku ZDE.


  Teto článek není sponzorován ani jednou z uvedených značek, internetové stránky Biooo ani DM Drogerie. Nejedná se o placenou reklamu. Kopírování článku bez mého vědomí a bez uvedení zdoje www.byclaire.cz zakázáno. Děkuji

PS1: Touto cestou bych chtěla poděkovat FB skupinkce: Non toxic svět, díky které se už sama orientuju, co je ok, co je kompromis a co už ok není.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Submit a comment