ZDRAVÁ LÉKÁRNIČKA část 1. – PRO MIMINKA A DĚTI

„Koho neuzdraví léky, toho uzdraví příroda.“ Hippokratés


…už je to tak, Adámka „postihlo“ nachlazení. To by nebyl Adam, aby i to nachlazení nenesl s určitou grácií tj: díky neustále stékajícím soplům směrem k jeho puse, a následnému olizování, mu tohle soplobraní vneslo do života novou chuť: tu slanou.

Tak mě napadlo sepsat pár tipů, co je fajn mít doma 🙂

Většina z obsahu jsou homeopatika či léky bylinného/přírodního původu bez zbytečných aditiv. Ale samozřejmě- Paralen/Nurofem/Endiaron/Vondníček ( uf, už ten název mi nahání husinu ??) mám pro případ nouze.


Jdeme na první část- zdravá DĚTSKÁ LÉKÁRNIČKA 🙂

PROVEN probiotics– probiotika pro kojená miminka. Čistá bez aditiv v sypké formě. V ČR nedostupné. Moc děkuji Kateřině S. za rady v (nejen) této oblasti

Bio-Kult Infant – laktobacily vhodné pro miminka s ABKM – Alergie na Bílkovinu Kravského Mléka, dokonce i laktózy :). Nedoporučují se pouze u opravdu velmi citlivých jedinců s anaf. šokem při konzumaci mléka.

BabyCalm– přírodní kapičky na bolest bříška (používali jsme cca do 5 měs, jakmile se Adámek začal sám víc hýbat, prdy z něj lítaly samy jedna báseň)

WELEDA kojenecký krém na opruzeniny – naprostá pecka, používám od A. narození

VIBURCOL – homeopatické čípky při neklidu, teplotě či prořezávání zoubků. Jediný „lék“, který jsme za celých 9 m použili….a funguje 🙂

vit D od TEREZIA – doplněk stravy. V létě nedávám – pokud to jde, býváme denně venku. Pro DDD vit.D stačí v léte 20min na přímém slunci (čím větší odkrytá plocha kůže, tím lépe). Je důležitý pro dobrou psychickou i fyzickou pohodu.

SINUPERT– při rýmě, zánětu dutin, nachlazení. Od 1 roku

BRONCHIPERT– při dráždivém kašli, usnadňuje vykašlávání

PROSPA – při dráždivém kašli, usnadňuje vykašlávání

NOSNÍ SPRAY Mořská sůl – obyčejný nosní spray v rozprašovači + odsávačku

KULÍŠEK Forte – rehydratační roztok. Doplnění tekutin při ztrátě- silný průjem, zvracení…atd.

TASECTAN – přírodní prodtředek na zastavení průjmu/dezinfekce střev. Vhodný pro kojence a děti

 HYLAK FORTE– na podporu spravné střevní mikroflóry, při kandidě/kvasinkach…atd.

DIGITÁLNÍ TEPLOMĚR

KALOBA tinktura – rostlinný výtažek ve formě kapek proti kašli a nachlazení. Přípravek se užívá na zmírnění příznaků při akutních onemocněních dýchacích cest. Od 1 roku

PROPOLISOVÁ TINKTURA: tohle je totální zázrak na vše 🙂 . Info ZDE. Od 1roku ( je dobré provést kožní test snášenlivosti).

• LICHOŘEŠIŠNICE TINKTURA – další zázrak na záněty v těle ( streptokok, zánět močového měchýře…atd). Možno podávat i nejmenším dětem ( kapka a kilo váhy, ale rozdělit do tří dávek)

• KOLOIDNÍ STŘÍBRO – Silné bioantiseptikum – účinné na cca 650 druhů choroboplodných organismů – virů, plísní, baktérií, hub a parazitů. Vhodné na hojení ran, lupénku, akné, …atd.


OSTATNÍ LÉKY: do zásoby nenakupuji. Pro malého mám ještě Nurofen v případě horečky u které nepomůže srážení.

TEPLOTA: 37-38 zvýšená teplota, 38 teplota, nad 39 horečka. Každé dítě snáší teploty jinak, tohle je jen obecné info.

Tip.: Teplota- Pokud jsou končetiny studené- udržovat tělo v teple (vypotit), teplota bojuje s nemocí, pokud jsou končetiny horké- začít srážet.

A jak srážet?

1) tělo na tělo, 2) cibulové/octové ponožky, 3) vlažná koupel ( max o 2 st nižší než je teplota.) Pokud nic z uvedeného nepomůže – podat nurofen či jiný lék na snížení teploty.

POSÍLENÍ IMUNITY: denní pobyt venku (obstará dostatek vit.D. V léte stačí 20min vystavit na přímém slunci co největší plochu kůže, na podzim/zima doplňovat vit.D aspoň formou kapek), otužování (malého otužujeme od 2 měs….ale kážu vodu a sama piju víno…pro mě je to totální peklo, miluju vařící sprchu, vanu, horké letní dny….atd), kvalitní spánek v nepřetopené místnosti, probiotika, laktobacily, ovoce, pestrá a vyvážená strava, psychická pohoda (což je asi nejtěžší při tom všem, že?)


Máte nějaké další tipy čím doplnit dětskou lékárničku? Co máte v lékárničce vy? Máte něco z uvedených dobrůtek doma? 


Ani jeden z uvedených léků není sponzorován, nejedná se o reklamu, ale o mé osobní doporučení :)! Fotky nesmí být publikovány bez mého souhlasu či bez uvedeného zdroje.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

2 Comments

  1. Opět naprosto úžasný článek… 🙂 děkuju za super tipy, škoda, že v lékárně vám většinou nabízí něco úplně jiného 🙁

    • Děkuju ? bohužel, nabízejí z čeho mají nějaké benefity a to na co se lidé nejvíc poptávají = „protože v reklamě říkali, že je to…“ ??

Submit a comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..