A JAKÝ JE VÁŠ NÁZOR?

„Denně děláme jednu ze dvou věcí: Buď upevňujeme své zdraví, nebo podporujeme nemoc.“

Adelle Davis


Nedávno jsem na jednom fóru narazila na  příspěvek od jedné anonymní ženy. Není nijak zláštně a bezchybně napsaný.

Co mě však zaujalo byl obsah nad kterým jsem přemýšlela ještě pár dní po přečtení. A zde je v plném znění bez úprav a korekce :


„Mám splín, tak snad nevadí, když se tu vypovídám 🙁
Známá dnes zjistila, že má její čtyřletá dcera leukémii. Mám malé miminko, tak to dost prožívám… A jsem hrozně nasraná na lidskou tupost. Opravte mě, pokud se mýlím:

Leukémie je rakovina. Rakovinu způsobují karcinogenní látky. Karcinogenní látky kolem nás jsou nejčastěji vyrobené z ropy: plasty, chemikálie, aromata… Jsou ve všem kolem nás. Čím víc jich do svého těla pustíme, tím vyšší je riziko rakoviny. Tohle všechno jsou, pokud se nepletu, známá fakta, která jsou volně dostupná pro každého.

Všechny kolegyně s tou mojí známou soucítí, některé i plakaly.

A přesto všechny přijdou domů, dají si k večeři éčkové párky, vykoupou děti v ropné kosmetice, nad hlavou jim zasyčí ropný osvěžovač, spokojeně usnou v plastovém pyžamu, ke snídani éčkové křupinky, na sváču fosforové pitíčko, sobě utřou zadek barevným voňavým toaleťákem a miminku ropnými vlhčenými ubrousky do toho všeho očkují děti vakcínami ve kterých je hliník, karcinogení látky, plísně, atd.

 

A já se ptám: Je tohle sebedestrukční chování jen dalším evolučním krokem člověka? “


….a jaký je Váš názor?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

2 Comments

  1. Pod komentář bych se podepsala. Osobně mě velmi štve, když se moji známí litují, jak je jim každý den zle, jsou unavení, nic je nebaví, při tomto stěžování si zapálí cigaretu, lupnou tam jednoho turka a zají to větrníkem. Což o to, všichni jsme dospělí a každý musíme vědět při dnešní informovanosti, co nám ubližuje a co naopak nás dělá „svěžími“, ale to destruktivní chování na dětech, za to bych nejradši „fyzicky“ trestala.. 🙂 Jinak máte moc pěkný blog, jsem ráda, že jsem na něj narazila, jsem maminka 9m syna a u sebe bojuji též s kvasinkou už roky za pomoci diety, avšak jsem poměrně rebel v občasném hřešení nájezdy na sušené datle, banány.. no však si to umíte představit.. je to každodenní boj, ale je potřeba vydržet. 🙂

    • „Destruktivní chování na dětech“!!! Přesně napsáno. Jsem ráda, že se blog líbí a přeju jen dny bez cukru 😀 ( ale tak…….sem tam dolů šoupnout nějakou tu dobrotu svojí bestfriend je potřeba) :p

Submit a comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..