AHOJ, JSEM KVASINKA A JMENUJU SE CANDIDA…

„Ahoj, jemuju se Candida a budu tě pěkně srát, protože to mi fakt jde. Díky mě tě bude pořád něco svědit nebo bolet. Prosím tě, hlavně jez hodně antibiotik, ať pozabíjí vše, co mi brání v růstu a já si tu díky tomu budu spokojeně žít sama…a pokud mi sem dolů hodíš každý den nějaké kokino, budu tady mít úplný ráj. Díky. Tvá bestfriend, Candida“


CO JE TO CANDIDA:
Candida je houba – forma kvasinek. Normálně žije ve velmi malé množství v našich ústech a střevech. Jejím úkolem je pomáhat s trávením a vstřebáváním živin, ale když se nadměrně pomnoží, narušuje stěnu střeva a proniká do krevního oběhu, uvolňuje toxické vedlejší produkty do krve a způsobuje tzv.: syndrom děravého střeva. To může vést k mnoha různým zdravotních problémů od zažívacích problémů až po depresi a poruchy imunity. Při potvrzení Candidy je nutná protikvasinková dieta“ zdroj doktorka.cz.


Proč vždy, když se jedná o změnu stravování musí být použito slovo „dieta“? Proč se to nemůže jmenovat: pomožme si jídlem od té svině Candidy“ 😀

Abych Vás uvedla do děje, proč zrovna o téhle fešandě píšu…

Někdy kolem 18roku jsem si začala na sobě všímat určitých změn, a to: únava, neustálá bolest břicha a abnormální chuť na sladké.

Samozřejmě, už to tak dál nešlo, tak jsem šla k doktorce. Popsala jsem ji, co mě trápí. Nabrala mi krev a já měla druhý den donést vzorky moči a stolice. Chuťovka.

„Tak si tak druhý den kráčím se sračkama v ampulích 😀 za doktorkou a přemýšlím, že dělat v laborce není zase až takové terno.“

Za týden mají přijít výsledky. Na co, to netuším. Po týdnu tedy volám lékařce a (jak se dalo čekat) vše negativní.

„To ne, to není možné.“ Musela jsem to řešit sama.

Začala jsem ted hledat info pod hesly: únava, bolest břicha, chuť na sladké…a asi po 150tém článku, x hodin u počítače jsem se dopídila k závěru, že se jedná o přemnožení kvasinky v mém těle.

To jen ve zkratce….


JAKÉ MOHOU BÝT PŘÍZNAKY PŘEMNOŽENÍ CANDIDY?

1. Únava, podrážděnost
2. Neustálá/přehnaná chuť na sladké
3. Mykózy ( gyne, na nohou, plísňová    ložiska v hlavě, plísně na nehtech…atd.)
4. Hormonalní nerovnováha
5. Bílý povlak na jazyku
6. Špatný dech
7. Bolest břicha, nadýmání, zácpa, průjem
8. Časté/stálé nachlazení, užívání antibiotik
9. Kožní problémy: vyrážka, lupénka, ekzém….atd.
10. Rektální a vaginální svědění

JAK ZJISTÍM, ŽE MÁM PŘEMNOŽENOU CANDIDU?

Pokud máte podezření vyžádejte si testy přímo na Candidu a to:

–>Krevní test
Protilátky IgG, IgA, a IgM proti candidě těla. Ty mohou být kontrolovány ve většině laboratoří. Vysoké hladiny protilátek ukazují na přemnožení candidy. Výsledky však často mohou být negativní, i když test ve stolici nebo v moči je pozitivní.

–>Testování stolice
To kontroluje Candidu v tlustém střevě nebo v nižší části střev. Je však nutné ujistil svého lékaře,  aby udělal objednávku na úplný test stolice včetně analýzy kvasinek.

JAK SI MOHU UDĚLAT TEST DOMA:
Než půjdeš večer spát nachystej si k posteli sklenici vody. Ráno, hned po probuzení, do ní plivni a čekej cca 15min. Pokud:
– SLINY PLAVOU: je vše ok
– SLINY „SPOUŠTÍ NITKY“ jedná se o mírné přemnožení Candidy
– PADAJÍ KE DNU, jako Titanic..:“ ahoooj, já jsem Candida a máš mě v sobě asi tak tunu“


A jak s ní bojovat? Protikvasinková „dieta“ je velmi(!!!) striktní a přísná a trvá 3-6 měsíců s tím, že zahrnuje změnu stravování i do budoucna. Jinak se Vám vrátí – viz. můj případ.

Já kojím, takže „dietu“ nemohu do puntíku držet, ale ze zkušenosti vím, jak docílit toho, aby se stav nezhoršoval, zmírnil a postupem vymizel.

(Ale holky, je to běh na dlouhou trať.)

Takže, pokud někdo víte, že máte problém se striktní změnou stravování, že Vám to nejde hned, ale musíte postupně, jste zde správně.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

8 Comments

 1. Konečně vím, že v tom nejsem sama! (je to teda spíš smutné a samozřejmě to nikomu nepřeju..) Chci jen přidat svůj zážitek: Asi rok v kuse jsem pořád běhala k doktorce s candidou (Ano! Jak říkáš! Svině jedna!) a nic.. Tak doktorka vymyslela (Po roce!!!!), že mi odebere vzorky té „mojí candidy“ a pošle je do laboratoře, kde vytvoří speciální vakcíny, které od ní pomohou. Tak se stalo, tři měsíce jsem si do pití kapala nějaké nechutné tvorečky, ale… POMOHLO! Už je to přes půl roku a zatím nic. Ťuk, ťuk, ťuk, ťuk.

  • Díky za komentář. Já prostě nechápu, že si to musí člověk vydupat a být „sám sobě“ lékařem. Po roce! Ty kráso!! Hlavně, že už je vše ok! 👍🏻😊

 2. Neber to zle, ale přítel pracuje ve výzkumu a pracuje zrovna s candidou a říká, že diety jsou úplně k ničemu… doporučuje řecký jogurt, pokud je skutečně problém s candidou:)

  • Rozhodně se nezlobím a díky moc za reakci. Měla bych tedy pár otázek na přítele, když se tomu věnuje. Předem mu děkuju za odpovědi.
   • Proč při přemnožení Candidy tělo vyžaduje cukry v takovém množství?
   • Pokud se bude člověk stravovat stejně (dejme tomu denně čokoláda, oplatka+ jíst celý den, tak nějak „česky“) a dá si denně řecký jogurt, zcela ho to zbaví Candidy v celém těle? Díky

 3. Osobně si myslím (sleduji zahraniční fóra, příběhy vyléčených i bojujících lidí a zejména čerpám z letitých zkušeností s léčbou přemnožení kvasinek a děravého střeva), že je nutné mít v poměru tyto kroky: dieta (ať mi nikdo neříká, že když se budu tláskat indiány, buchtami, cukrem všeobecně a zařadím jogurt, tak to pro mě bude spása, to je dost naivní si myslet, zároveň pokud to někomu funguje, tak je to šťastný člověk a ať klidně jede v zajetém režimu), eliminace nebo alespoň potlačení největších stresů v životě.. dnes už je dokázáno, že stres, tedy ten dlouhodobý vede k řadě autoimunitních nemocí, rakovinám apod. a v poslední řadě, kvasinka nevychcípá pokud ji něčím nevyženeme, nejlépe přírodními produkty typu oreganový olej, Lapacho, česnek, cibule, a to nejlépe ve vlnách..

  • Kačko, Souhlasím se vším, co jsi napsala a děkuju. Názor, že stačí jíst jen Řecký jogurt a bude vše ok mi medával logiku…

Submit a comment