RECENZE AJURVÉDSKÉ KOSMETIKY KHADÍ

Jednou větou: buď si zvyknete nebo už si ji nikdy znova nekoupíte. O čem je řeč? O ajurvedseké koupelové kosmetice Khadí.


Šampón AMLA:
Když jsem poprvé použila šampón Khadí AMLA – objem&lesk, vše bylo fajn, ale tu intenzivní vůni éterických olejů…tu jsem nemohla skousnout už od prvního použití. Jedná se o VELMI intenzivní směs EO…prostě, jako kdyby si člověk vlasy „celou Indií“. Ke konci balení jsem byla opravdu a upřímně ráda za každý ubytý mililitr :D.

Vlasy po prvním umytí:
jemné, nadýchané a drhnoucí o sebe = vytváří objem a vydrží pěkné bez umytí 2-3dny. Záleží na typu vlasů. Můj typ je jemné, normální bez objemu. Co se týče lesku, těžko soudit, vlasy jsem měla lesklé vždy.

Během mytí hmatatelně cítíte, jak se vlasy myjí a zároveň obalují vyživujícími oleji. Šampón mírně pění.

Takže……průběh mytí i výsledek je v pořádku. S vůní je to horší. Tohle je otázka vkusu. Mě vůně absolutně nesedla a bylo mi protivné čichat ji celou noc a ještě následující den či dva.


Sprchový gel – granátové jablko:
No, sprcháč je už na tom (pro mě) o něco lépe, jelikož vůně je sladčí a trošku lehčí. Sprcháč je 2in1 = dá se použít také jako šampón, např. skvělé když cestujete a nechcete vozit milion věcí. Každopádně, tenhle mycí gel není zrovna nejvhodnější na mytí intimních partií.


Pleťový olej -Ibišek:
Olej je určený pro suchou a citlivou pleť, kterou já 100% mám. Olej má také typickou silnou vůni (záměrně u výrobků nepíšu parfemaci, protože značka Khadí je jedna z mála, co se dá považovat za „tu přírodní“, čili i vůně je z EO a né z uměle vytvořené parfemace), ale i u tohoto výrobku se vůně dá překousnout, protože na pleti je fajn. Aplikuju si ho každé ráno na meduňkový hydrolyzát.

*dodatek po cca 3 měs: olej nemůžu ani cítit…je to prostě fakt síla!!! Tohle pro mě absolutně není. Mám ráda velmi jemné květinové/ovocné EO a vůně, jako jsou šeřík, ylang ylang, vanilka, růže, kokos, konvalinka, jahody…atd. a né tento druh těžkých kořenitých EO.


Můj verditk: Khadí výrobky už si znovu nekoupím. Dopatlám zbytky, co mám a vrátím se k šampónu i sprchového gelu od Weledy a ke svým osvědčeným olejům.

Pokud Však na sebe člověk nechce patlat výrobky plné zbytečné chemie, ale chce pozvolně přecházet na šetrnější koupelovou kosmetiku ( a hledá do začátku kompromis)- doporučila bych mu žlutou řadu (to je ta dětská) od Weledy.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

2 Comments

  1. Na první pohled řada nevypadá tak špatně, ale to bych ji musela zkusit podle vůně a jak mi sedne… u známých značek objednávám produkty přes eshop nebo na doporučení, ale u takto neznámých bych do toho asi nešla 🙂

Submit a comment