ČIŠTĚNÍ PLETI BEZ CHEMIE- SUCHÁ A CITLIVÁ PLEŤ

Velký úklid pleti provádím nově jednou za týden. Mě vyhovuje provádět tenhle rituál v pátek večer, ať jsem fresh na víkend. Kdybych nebyla „odsouzená“ poskytovat Adámkovi prso kdykoliv během 24hodin, čili být neustále poblíž a střízlivá, tuhle čistku bych si nechávala na neděli, jak tomu do (hodně) nedávna bylo…= úklid po chlastacím párty víkendu :p image


  • Co k čištění používám:
  • Vanu s horkou vodou
  • 100% meruňkový olej
  • hydrolát – růžová voda
  • 100% marocký jíl
  • 100% jojobový olej/bambucké máslo
  • odlič. tampónek

1. Než jdu do vany, připravím si masku z marockého jílu: marocký jíl + růžová voda. Konzistenci patlám takovou, aby nestékala maska po tváři.


2. Naložím se do vany, hodim nožky hore a nahřeju si pleť v horké vodě. Po cca 5ti minutách nanesu na pleť kokosový olej a krouživými pohyby masíruju celou pleť. Tohle první čištění odstraní tu největší špínu. Kokosák spláchnu horkou vodou.


3. Po olejovém čištění nanesu připravenou jílovou masku a nechám působit 10 min. Během těch desíti minut si zďobnu pár kousků kvalitní hořké čokolády – tohle nemá žádné blahodárné účinky na pleť, naopak :D, ale je to taková krásná třešnička na dortu.


4. Masku smyju. Umyju si vlasy, hodím je do turbanu a hurá na tonizaci.


5. Na obličej nastříkám růžovou vodu a setřu velkým odličovacím tampónkem. Opakujiu 2x.


6. A konečně je čas na hydrataci a výživu. Na vyčištěnou pleť nastříkám růžovou vodu a nechám vpít do pleťi. Tohle opakuju 3x.


7. Poslední krok péče je výživa. Nastříkám znova, resp. po-čtvrté růžovou vodu na obličej a ještě za mokra na pleť aplikuju bambucké máslo/jojobový/olivový olej/mix olejů. Díky vodě se z oleje stane emulze a ta se lépe vstřebává.image

image
8. Než jdu spát, vezmu tampónek, nastříkám na něj růžovou vodu a setřu zbytky oleje či másla, ať může pleť „dýchat“ a regenerovat se sama přes noc.


9. Pokud potřebuju silnější peeling, tak místo masky z marockého jílu si upatlám masku z třtinového cukru, olivového oleje a medu. Dooručuju med kupovat pouze od ověřeného včelaře- medy z obchodu mohou obsahovat atb.


Jaký je Váš rituál? Máte nějaký osvědčený postup či tip na čištění suché a citlivé pleti?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Submit a comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..