NUDE NURSERY / DĚTSKÝ POKOJÍČEK V NEUTRÁLNÍCH BARVÁCH

Krásné úterý, holky ? Vy, které čtete pravidelně mé příspěvky už víte, že s manželem nechceme znát pohlaví miminka. A tady vnikla otázka do jakých barev budeme ladit pokojíček. Ani jeden z nás není fanda dekorování celého pokojíčku v typických ( a v česku taaaak oblíbených) barvách, jako jsou modrá a růžová….nejlépe ještě s x nálepkama Hello Kitty a Minnie či Spidermanem na zdi.

Ale hlavně – pokojíček jsem pojala, jako místo k odpočinku. Vždy má být oddělená část na hraní a část k odpočinku. Malému miminku bohatě postačí jen ta relaxační část. Barev a stimulace si užije dost během hraní s hračkama (ano, má tam být i :P), které dostane z lásky od prarodičů či přátel 🙂 A jak je znám, barvama šetřit nebudou 🙂

Pokud bych od začátku vybavování pokojíčku věděla, že to bude chlapeček ( což si myslím, že bude :P), pokojíček by byl bílo-krémový s pastelově modrými doplňky. Pro holčičku by byl taktéž základ bílo-krémový, ale s pastelově růžovými doplňky. Dalo by se říct, že základ pro pindíka nebo pipinku máme, takže ty serepetičky v jemných barvách budu dokupovat postupně. No a než ten pokojíček dovymazlím,  prcek začne brblat, že by se mu líbilo v pokojíčku to a tamto…takže, pro dobrotu na žebrotu? (…mimochodem, na to brblání se neskutečně těším…)


Včera odpoledne jsem dala na jedny FB stránky, které jsou zaměřené na dětské pokojíčky, fotku toho našeho dětského neutrálu. Během pár chvil byl můj Iphone  úplně horký z neustále pípajících upozornění. Za pár hodin pokojíček získal přes 1100 likes, ale hlavně jsem obdržela tolik krásných komentářů, že jsem z toho byla celá dojatá a chvíli jsem měla i nos nahoře :P.

K lajkům a komentářům se přidal také nespočet soukromých zpráv, odkud mám to a tamto, čím jsem malovala na zeď, takže jsem slíbila, že sepíšu článek s infem…….Tímto ještě jednou děkuju za krásné a milé komentáře, holky ? A teď hurá, na to, jak Pat a Mat budovali pokojíček…..


První s čím jsme začali bylo vyklizení takzvané „trucovny“. Byla to vymazlená místnost, kde byl gauč, stůl, počítač…prostě moje „pracovna“ a manželova herna :D. Začali jsme tedy stěhovat a vyklízet. Přestěhoval se nový gauč z trucovny do obýváku, koupil se nový koberec pod konferenční stůl a se stávajícím nábytkem v obýváku jsem si zahrála tetris. Super. Jenže, u nás, když je něco nového, velkého a voňavého, tak se to musí zákonitě pochcat.

O to se postarala naše milovaná Ronda. Počůrala gauč ( 2x) a koberec taktéž. Odstartovala jsem maraton čištění, nechutně sprostých slov a slz. Z gauče vše pustilo ( čištění jsem věnovala tolik času, že to považuji za mé drahocenné know-how pod krycím názvem „chcanecpryč“), ale z koberce to za boha nepustilo. Ani se u nás neohřál a už leží na sběrném dvoře, chudák.
FOTO: vyklizená trucovna a up-grade na pokojíček. Odstín krémové – Primalex Plus LATTÉ – nová kolekceimg_6952
7


Další, takový „příjemný“ dílek do skládačky pod názvem “ Kurva, nám se to všechno sere“ byl o něco horší, než počůraný gauč. Při cestě z Ostravy manželovi vběhl do cesty pes……. A co z toho vzniklo? Pes naštěstí spokojeně přešel na druhou stranu cesty, ale nám se v kufru vylilo 80 Kg silně krycí barvy Primalex.

Pohoda jazz, bílý interiér v autě jen tak někdo nemá. Ano, barva měla sloužit k vymalování interiéru, ale u nás doma a né v autě. Té barvy bylo tolik, že než manžel dojel domů, barva vytekla celým spodkem, až pod přední sedačky. Na posrání. Strávili jsme 3 dny ručního úklidu auta….a i přesto nešlo vše pryč.

Na druhou stranu, můžeme být rádi, že se nám barva nevylila v novém autě, které dorazilo právě včera :).
FOTO: no comment…..
1

cgn678pvsfez_s720x720


Pokojíček pomalu zařízený, takže je čas vyprat všechny ty krásné miminovské pidi oblečky a kde jinde než v pračce. Je pravda, že pračka nás „zlobila“ nějakou dobu ( asi rok ? ? ). Pod slovem zlobila si představte, že vydávala zvuk, jako když Vám metr nad hlavou letí vrtulník. Pokud jsem chtěla pobavit návštěvu ( nebo vyhnat ?) stačilo zapnout pračku.

Po posledním praní jsem vytáhla prádlo z pračky, které bylo úplně horké a „vonělo“ po spálených drátech. Hmm, super. Manžel zavolal opraváře. Ten konstatoval, že se sesypaly nějaké matice a je zadřený buben, že to vyjde na 3000,-, ale pokud je zničený i „obal“ bubnu ( nebo tak nějak to bylo. Říkal to mě = vnímala jsem ho asi tak moc, jako když chlap vnímá ženskou, která mu vykládá, jak byla s holkama na víno a jak Týna říkala, že Jarda od Marušky psal Michalovi, že prostě ta Petra je totální kráva. Ale Petra není kráva, protože prostě toho Michala nechce, jelikož on pořád miluje Kačku……), tak by to mohlo vyjít i na 6000,-.

Investovat se nám do téhle nevyzpytatelné babičky nadále nechtělo, tak jsme objednali novou nádhernou pračku. Chodím ji poslouchat, jak jede potichu a staly se z nás skvělé kámošky :D.
FOTO: odstavení babičky
5


Po svatbě nám zbyla kvalitní pruhovaná bavlněná látka a já pořád nevěděla, jak jí využít. Teď nastala ta super chvíle zavzpomínat na mé mládí. Na tu dobu, kdy jsem ještě byla hodná holka, necamrala po venku s cigárem v puse, ale učila se šít či háčkovat.

Našla jsem si předlohy na jednoduché plyšáky pro mimčo, mantinel do postýlky, polštářky…atd, atd. Navrhla jsem si tedy předlohy a pak vesele stříhala jednotlivé kousky látky. Můžu začít šít. Konečně. Vytáhla jsem stroj, který jsem dostala darem od babičky. Je to už starožitnost, ale pořád fičí, jak má. Nachystala jsem si tedy nitě a navléct tu spodní nit mi zabralo úctyhodných 40 min. Super. Tak TEĎ už můžu začít.

Začala jsem tím nejlehčím kousek, a to mantinelem do postýlky. Jedna strana zapošitá a při šití druhé strany začalo v tom šicím stroji bublat a prskat. Rychle jsem ho vypla, jelikož jsem se bála, že mi vybouchne u hlavy. Ještě to tak. Stačí že mám křivé zuby, ještě mít křivý rozteklý obličej, to už by asi nebylo úplně košér. Psala jsem nejbližšímu opraváři, zda-li by to šlo opravit a ten mi rovnou sdělil, že to nemá cenu. Stoj mám tedy uschovaný na památku….časem ho daruju nějakému sběrateli. Uvidím.

Začala jsem hledat nový stroj podle dTestu, hodnocení šiček a maminek. A ty stroje, které byly nejlépe hodnocené na domácí užití pro začátečníky byly od 4000,- až 6000,-. Takže asi vítr. Na šicí stroj si musím chvíli počkat.
FOTO: předloha a střih sloníka
2

3
FOTO: Lada von bubla
6


To by bylo ve zkratce, jak se nám to pěkně sralo…..a jak to všechno dobře dopadlo ? A hurá na pokojíček odkazy, atd…
FOTO: předloha zajíčci

f6486828a327876e61a192780e142ca4
FOTO: tónovací barva – ANTRACITOVÁ na obrysy. ČOKOLÁDOVOU na výplň – odstíny jsem míchala dle potřeby, a to: čoko, Latté a bílou9

barevne_odstiny_ttb
FOTO: náčrt zajíčků jsem dělala hnědou pastelkou
11

12

14
FOTO: prvotní návrh byl tento sloník
snapseed-12
FOTO: plánování umístění nábytku v pokojíčku
snapseed-11
FOTO: konečná „verze“ pokojíčku
9

Processed with Snapseed.

Processed with Snapseed.

Processed with Snapseed.

Processed with Snapseed.
FOTO: šatna
15

FOTO: ovečku a králíčka jsem koupila přes aplikaci MAMA- je to odnož aplikace WISH, zaměřená na věci pro miminka a mamči :). Jednoduše si stáhnete tuhle aplikaci do mobilu, zadáte Vaše údaje a nakupujete. Až Vám vybraná věc dojde, máte možnost ohodnostit – viz můj komentář k ovečce 🙂
16

17

12

FOTO: papírové boxy mám z Aliexpress – čekací doba je měsíc, ale poloviční cena než na českých e-shopech 🙂
13

NÁBYTEK: postýlka, lampa, skříňka, polička a truhla jsou z Ikea. Nejvíce jste se ptaly na lampu – jedná se o tuto lampu. Postýlka je tato.

Kvalita a zarovnání fotek je otřesné, dneska prostě počítač nespolupracuje. Fotky jsou ještě ke všemu pořízené mobilem v různou denní dobu, tak má každá jiný odstín…tak se omlouvám za kvalitu. Pokud Vás článek inspiroval nebo Vám pomohl najít, to co jste hledaly, budu ráda, když mi napíšete komentář pod článek ? Krásné úterý, ByClaire

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

6 Comments

    • Moc děkujeme 🙂 Snad nebude mimčo takový divočák a modřino-tvůrce, jako já 😀 😀

  1. Pokojíček je úžasný, milý a útulný, on či ona budou určitě spokojení 🙂 článek se mi krásně a s úsměvem četl, děkuji za informace i parádní počtení…

  2. Krasny pokojicek, take ladim do nude tonu 🙂 jen s tim rozdilem, ze ja vim pohlavi miminka. Take budu rodit v listopadu. Muzu se jen zeptat, cim jsi predkreslila ty zajicky na zed a jakou barvou jsi je malovala?

Submit a comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..