PODZIMNÍ ÚKLID ŠATNÍKU

Pokud Vám nedělá dobře pohled na Vaši skříň ve které jsou komínky s letními šortkami a topíky, protože letos jim už odzvonilo, vezměte svou skříň útokem. Letní věci si schovejte do krabic a při tom balení se můžete vrhnout do pořádného třídícího maratónu 😛 A jak nejlépe zvládnout úklid šatníku?


Hned na začátek je důležité si uvědomit, jak žijete a sepsat si kategorie:
1) domácnost
2) práce ( pracovní oděv či vlastní)
3) volný čas ( cvičení, malování, cvičák s pejskem…),
4) společenské události ( ples, večeře, divadlo, pohřeb, svatba…)
5) slušné oblečení ( do města, na nákupy, do kina….)

Podle toho, kde trávíte nejvíc času, si předem určíte, kolik opravdu potřebujete v dané kategorii počet kousků.
Např.: Chodíte vyjímečně na společenské události? Tím pádem není potřeba mít doma desatery šaty a x tero lodiček. Minimální základ pro společenské události je:
LittleBlackDress – černé pouzdrové šaty
Kalhotový kostým 
Pouzdrová sukně s perfektně střiženým sakem
Bílá bavlněná košile
S těmito stálicemi nikdy nešlápnete vedle a ke všem můžete využít jedny neutrální lodičky a psaníčko.


Doma jsem totální prase, takže bod číslo jedna, domácnost – obrovská spotřeba domácích triček, které pokypu a o něco menší spotřeba kalhot, které pravidelně zničím savem. Počty kusů jsem tedy volila vyšší.

Ukázka:
Kategorie:
1) domácnost: trička kr.ruk: 10 ks, trička dl.ruk 10ks, tepláky/legíny: 3ks, 5ks.

Tenhle seznam je startovací čarou, která Vás povede nejen při třídění oblečení, ale také později při dokupování chybějících kousků. Může totiž nastat situace, že vyhodíte i ty poslední šaty, které jste nosila 10 let po sobě jedenkrát za rok na ples, protože už Vám prostě nesedí, jako před 5ti lety……

NEBO ( ta příjemná část třídění :P)

……během tříděn narazíte na kalhoty, které jste nosila na hodiny tance a díky tomu Vám dojde, jak moc Vám tanec chybí, jak ho milujete a že je škoda, že už na lekce tance nechodíte. Proč? Teď je ideální čas to změnit, hlavně tohle…..šatník počká 🙂 !!!

Pokud jste žena v domácnosti či maminka na mateřské ´´dovolené´´ ( nebo čuně jako já) je jasné, že pro Vás bude priorita číslo jedna mít domácí oblečení pohodlné a vždy připravené na vyhození. Rajská je prevít. Což neznamená, že máte doma chodit jen ve vytahaných a ošoupaných tričkách na zničení. Dneska se dá sehnat plno krásných triček a tepláků v sekáči od 45,-. Kč.

Pokud jste většinu dne v práci a jste aktivní businesswoman je jasné, že Váš šatník by měl obsahovat reprezentativní oblečení, které je perfektně padnoucí a také velmi kvalitní. Nikdo se nechce potit v šifónové halence půl dne. ( nebo ano?) Po příchodu z práce jistě uvítáte volnější kousky, jako jsou pohodlné kalhoty a svetr do kterého se můžete celá zachumlat.13081663_10206789049030219_1311198856_n
Takže, máte sepsán přehled? Jdeme na to……


Nyní si přestavte, že se stěhujete. Vše ze skříně vytáhněte ( nešvindlujte, opravdu vše) na postel, na zem, jak Vám to bude vyhovovat. Připravte se, že třídění Vám může zabrat i 2-3 dny.

Nachystejte si dva pytle. Jeden s nápisem ´´R.I.P´´ = věci, které jsou na vyhození ( staré, ošuntělé, poničené, žmolkovaté, s dírkou, ne-darovatelné….) a druhý pytel s nápisem ´´DARUJI´´ = věci, které jsou hezké, ale neunosíte je.


Začíná maraton…..tři, dva, jedna……TEĎ :). Berte kousek po kousku a zpět do skříně dávejte POUZE kousky, které Vám opravdu sedí, dělají Vám radost, nemají žmolky ani vybledlou barvu.

Zbylé kousky patří do pytlů ! :p

OTÁZKY PŘI TŘÍDĚNÍ:
 – má daný kousek správnou velikost? Sedí mi? – jestli je to malé nebo obří, honem do pytle. Pokud zhubnete, stejně budete chtít nové kousky a pokud jste už zhubla, nač mít ´´velkou´´ vzpomínku ve skříni. Tipuju, že přibrat už stoprocentně nechcete…byla by to přece škoda :).
– měla jsem tento kousek během minulého roku? – samozřejmě, že pokud byla ´´zima´´ jako minulý rok neznamená, že vyhodím ten luxusní vlněný kabát, který mě bude hřát další zimy.
– kupila bych si ho znova?
– zapadá to do mého vkusu?
– vyhovuje mi materiál a barva?
– sluší mi? 
– dá se kombinovat s ostatními mými kousky?

Tohle jsou takové základní vodící otázky v případě, že budete nerozhodná. Buďte k sobě upřímná a kritická.

Nemilosrdně zatlačte slzu a prostě na co odpovíte záporně, šup s tím do pytle. A pokud ani to nepomůže, povolejte si na pomoc kamarádku, která je upřímná a vyzná se v módě…..nebo se ozvěte mě, jsem tu od toho :).

Nyní víte, co Vám ve skříni zůstalo a co ne. Je velmi důležité a opravdu užitečné mít ve skříni BASIC a NADČASOVÉ kousky. Tyto kouskyse dají velmi jednoduše kombinovat, aniž byste strávila ve skříni zbytečných 30 min.

ByClaire

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Submit a comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..