VÝBAVA PRO MIMINKO – KOČÁREK, POKOJÍČEK, OBLEČENÍ, DROGERIE A KOSMETIKA

Nevěřila bych, co ten prcek bude stát ještě před tím, než ho vytlačím na svět. Kolem pátého měsíce jsem si udělala základní soupis toho, co bude potřeba a kolik bude vše odhadem stát. Hmmmm….. No, protáčely se mi panenky už jen při vybírání blbých plenek 😀 Takže, na botičky a kabelky teď musím nějaký ten pátek zapomenout. A taky,  že se tak stalo. Tady je seznam, co zatím mám nebo plánuju koupit – budu ho postupně doplňovat o věci, které ještě objevím v dalších měsících či o nějaké novinky, které mě zaujmou.


OBLEČENÍ:
v prvé řadě jsem absolutně netušila, co jsou dupačky, bodyčko nebo overal…myslela jsem, že je vše jedno a to samé jen pod různými názvy. Pokud se najde taky nějaká maminka, která v tom má zmatek, zde je mé umělecké dílo, co je co ?13989669_10207553821949064_1165731546_n Takže, jako první jsem začala nakupovat ty absolutně nejvíc cute hadříky ( svetříky, teplákovku, trička….). Probudila se ve mě má infantilnost, naštěstí rozum zvítězil a nakoupila jsem „tak akorát“. Prdlajs rozum, prostě jsem měla připravený rozpočet a tím to hasne. V té nejmenší velikosti jsem koupila vše nové, ale ve větších velikostech jsem sehnala nádherné kousky převážně v sekáči. Dále mě zásobila mamča retro skvosty ( a ty jsou opravdu retro) a má hodná kamarádka.
Kde jsem nakupovala: TESCO, PEPCO a SEKÁČ.

ZÁKLADNÍ VÝBAVA PRO NOVOROZENCE – POČET KS (PODZIM,ZIMA):
• Dupačky: 3ks . Polodupačky: 5 ks
• Bodyčka: 8 ks ( + 4 s kr.rukavem)
• Svetry/miniky/kabátky: 4ks
• Overaly: 8ks ( v zimě noční overaly)
• Ponožky: 8 ks
• Čepice: 2 ks ( + 2 teplé do zimy)
• Rukavičky na zimu
• Teplá kombinéza na zimu a teplé měkké papučky ( nejlépe vlněné)

VELIKOST: vel. 50 moc maminky nekupují, miminka opravdu rychle rostou, takže ty základní kousky jsou ideální ve velikosti 56 a pak dokupovat větší vel. Pokud víte, že budete mít prďolku kolem 2kg, tak to je někdy i vel 50 velká :D.
19

POKOJÍČEK:
Postýlku, skříňku a většinu základního nábytku jsme kupovali v Ikea. Určitě jsou stokrát kvalitnější kousky od špičkových firem, ale my jsme se s manželem domluvili, že do nábytku na míru od místního truhláře budeme investovat, až bude dítě větší a bude schopno si samo říct, co by se mu v pokojíčku líbilo ? Dále jsem dokoupila truhlu na hračky a houpací křeslo nám zapůjčili rodiče od manžela ? Co se týče mantinelů a dekoračních polštářků, ty budu šít sama. Přesněji: ty se POKUSÍM ušít sama. Veškeré dekorační cypovinky mám z Ali nebo Mama.

Kde jsme nakupovali: IKEA, JYSK, přes aplikaci ALIEXPRESS A MAMA ( odnož Wish). Celý pokojíček a všechny nezdary kolem něj…článek ZDE.

Processed with Snapseed.

Processed with Snapseed.

9 10

DROGERIE:
Rozhodně je nejlepší čistá voda a v případě nutnosti přidat mandlový olej nebo Weledu. Veškerá péče o miminko ZDE v článku

 

PLENKY:
Mám hromadu látkových bavlněných plenek, rozhodně chci látkovat, ale když bude potřeba…..mám v zásobě BAMBOO NATURAL. Dodatek: s Adámskem jsme praktikovali BKM – bezplenková komunikační metoda. Článek s fotkama ZDE.

KOČÁREK -TROJKOMBINACE:
tak tenhle výběr mi dal opravdu zabrat. Věnovala jsem tomu spousty a spousty času. Čtení, hledání, porovnávání, pročítání dTestu…vše jsem poctivě proštudovala ?. Samozřejmě, rozhodující bylo až osobní randíčko s vybranými kočárky. Zkoušela jsem Britax Go next, Britax Go, Crosswalk Jané a další.
Který kočárek kupujeme: Jasný favorit je: Jané Crosswalk- trojkombinace Formula ( Kostra – CROSSWALK, Korba- TRANSPORTER LITE, vajíčko/autosedačka- KOOS) s cenou kolem 25 000,-. No, darda je to šílená, ale plánujeme děti dvě, tak ať něco kočárek vydrží. My kočárek dostali darem od babičky a dědečka 🙂 :*. Děkujeme.
Maminky nejvíc doporučují: DORJAN, X-LANDER, JOOLZ, BRITAX

Processed with Snapseed.

Processed with Snapseed.

Processed with Snapseed.

BEZPEČNOST:
Co nejvíce doporučují maminky: Monitoring dechu: NANY JABLOTRON nebo BABYSENSE 5
Chůvička: PHILIPS AVENT SCD501. My máme obyčejnou chůvičku od Motorola za pár stovek a funguje super.

21

22

Dále dokoupit: teploměr, až v případě potřeby odsávačku a láhev se stimulovaným sáním…atd

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

2 Comments

    • …přesně, jak píšeš, Alenis. Co-kolik-čeho? Nakoupíš a stejně to nikdy není 100% :/ 😀

Submit a comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..