NEJLEPŠÍ OLEJ NA SUCHOU / VELMI SUCHOU PLEŤ

Léto, okurková sezóna, podle mě je to spíš sezóna mastných olejových map na hladinách bazénů. Kdo to vlastně vymyslel……okurková sezóna?!! Zvědavost mi nedala a hledala jsem, kdy a proč tento geniální termín vznikl. Dle nalezeného infa – “Okurková sezóna je vžitý termín, kterým je označováno letní období, kdy se děje minimum věcí, které by byly zajímavé ze zpravodajského hlediska. Toto období je zároveň obdobím sběru okurek. Termín se objevil v Německu na konci 18. století. Podle Brewerova výkladového slovníku se dříve jednalo o období, kdy nepracoval parlament ani soudy. Tedy červenec a srpen, zkrátka letní prázdniny “. Takže vím zase prd….pro mě je hlavní, že se sbírají okurky.

Jdete po koupáku, baby jedou a mažou těla opalovacím olejem s tím nejvyšším ochranným faktorem číslo tři, protože přece být opálená je sexy a není proč to prodlužovat nějakým espéefkem č. patnáct, které je vhodné “jen“ k moři. Výsledný večerní mrkvový look je věc druhá. Ale ono to přece zítra, dobře…max za dva dny, zhnědne…. dobře, tak pět dní nemůžu na slunko, ale aspoň mám základ….ehm. Přesně můj případ a to jsem se matlala desítkou.

Jdete po pláži, další hromada těl lesknoucích se jak psí koule….a v hlavní roli….nikdo jiný než – olej. Já osobně používám na opalování Nubian nebo co se mi namane v drogérce. Z lékárny oleje nekupuju. Tělo tedy mám lesklou vrstvou tohohle zázraku promazané až až….ale co pleť? Všimla jsem si, kolik žen si na koupališti vůbec nemaže obličej.  Nemusí to být jen olejem. Je jasné, že plno žen má pleť velmi mastnou. Já olej používám opravdu každý den po celý rok. Nejlépe několikrát denně, protože mám pleť velmi suchou a citlivou se klonem k červenání. A které jsou ty mé TopOils?


Po vyzkoušení snad všech druhů olejů, které jsou dostupné, jsem zůstala u těchto čtyř. Né přímo u těchto vyfocených značek, střídám je a zkouším nové.
1. olivový olej: pro velmi suchou, šupinatou plet, přirozeně SPF 2-5
2. arganový olej: pro velmi suchou plet ( zatím nejlepší od značky: Naobay )
13936615_10207461377958022_1861519544_n 13933245_10207461377558012_401604075_n
3. mandlový olej: pro velmi suchou plet
13936924_10207461377398008_983688197_n
4. kokosový olej: pro suchou pleť, přirozeně SPF 4-6, některým s citlivou pletí či atopikům může způsobovat svědění či červenání
13936798_10207461377478010_1706642304_n

Oleje si nakoupím a poté si je namíchám dle potřeby. Taktéž masky na pleť i vlasy.

Mé mixy:
Jaro/léto: mám ráda lehčí směs ze směsi mandlového a kokosový oleje.
Podzim/zima: chce to krapátko přimastit, takže směs olivového a arganového oleje.
Na celé tělo používám olivový a kokosový olej. Nedávno jsem si všimla, že i když mám kokosový olej výborné kvality, tak pokud ho aplikuju po holení, kůže mě mírně svědí a škrabu se.

Takže, pro mě jednoznačně nejlepší olej je – kvalitní olivový. Určitě se vyplatí investovat do toho nejkvalitnějšího, za studena lisovaného bez žádných přidaných sraček navíc. Vybírám vždy extra panenský s aciditou do 0,8…čím nižší, tím lepší. Třeba tento. Cena se pohybuje kolem 140,-Kč/500 ml.

Aby byla péče o pleť kompletní, je potřeba pleť vyčistit, hydratovat a poté až vyživit. Takže před aplikací ojele nanesu hydratační sprej Lush a poté krém proti červeným skvrnám od Yves Rocher (mimochodem, teď je v akci). Je to jediný krém, který mi nevadí během těhotenství ( po ostatních krémech, na které jsem byla zvyklá se mi osypala celá pusa miliardou malých pupínků, které svědily….přirovnala bych to k měsíčnímu kráteru). No a na tělo používám olivový olej s trochou mandlového nebo kokosák. Pokud nemám po ruce ani jeden z olejů, tak je výborné bambucké máslo.


PS: Jelikož na kosmetiku ( ani ke kadeřnici ) už půl roku nechodím a veškerou péči, od stříhání vlasů až po čištění pleti, provádím sama doma ( teda, stříhání vlasů s manželovou “pomocí“ 😀 ), tak jednou týdně mám BeautyDay – hloubkové čištění pleti…ale o tom zase někdy příště……..Byclaire <3

PS2: jooo a když dostatečně několik dní po sobě nepiju, můžu na sebe matlat co chci a pleť bude stále napnutá a dehydrovaná.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Submit a comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..