PŘIBRALA JSEM! CO S OBLEČENÍM?

Dnes v noci jsem nemohla spát. Že by kvůli té bouřce?  Knihu jsem dočetla, tak jsem brouzdala na internetu a kolem jedné hodiny ráno mi přišel email od slečny/paní K.. Tím se mi potvrdilo, že nás nespavců je dnes víc. K. mi psala email s prosbou o radu ( tímto jí ještě jednou děkuju). Jelikož jsem v poslední době dostala dost podobných dotazů, ať na FB či email, rozhodla jsem se udělat na toto téma článek. Využiju tedy otázek z posledního emailu.

Úvod emailu: 

“Ahoj Kláro,

shltla jsem tvůj blog, gratuluji a přeju ať se stále tak krásně daří.

Koukla jsem se na tvé služby. Právě s maminkou vyklízíme její šatník. Je taky malinkatá a bohužel po operaci a lékách přibrala z velikosti S na XL během krátké doby.

Tím pádem jí ve skříni nezůstalo opravdu nic, jen 2 kousky nějakých hrozných hadrů. Jelikož jsi sama malinká, napadlo mě při čtení tvého blogu, jestli nemáš nějaké tipy.“

 • Otázka: “Myslíš, že se vyplatí pěkné oblečení schovávat?“
  Odpověď: Upřímně si myslím, že ne.
  V tomto případě, je tu ale jedno ALE. V dotazu je uvedeno, že maminka přibrala po operaci a lécích, pokud bych tedy věděla, že po vysazení léků během krátké doby přebytečná kila zmizí, která jsou nabraná např. kvůli silnému zavodnění organismu, protříděné a vybrané kousky bych si nechala. Pokud by tomu tak nebylo, věci bych dala ihned pryč. Mít ve skříni věci, které mi nesedí a jsou mi malé nepůsobí na nikoho dobře a na psychiku ženy už vůbec ne.
 • Otázka:  “Pokud by někdy zhubla na původní váhu, je obtížné shánět v malé velikosti skvěle padnoucí oblečení?“
  Odpověď:  Jsem přesvědčená, vlastně vím, že dnes není problém sehnat jakoukoliv velikost a jakýkoliv kousek, který jste si vyhlédla – třeba na internetu a toužíte po něm. Jen je potřeba jít a dané kousky hledat v obchodech a zkoušet různé varianty a střihy Vámi vybraného kousku. Nebo si udělat pěkné odpoledne u netebooku a hledat aaaa hledat….V dnešní době nabízí plno online shopů službu, kde si objednáte více velikostí vybraného kousku, v klidu  si vše doma vyzkoušíte a co Vám nesedí vrátíte.
 • Otázka: “Jak to třídit, aby to bylo co nejméně traumatické?“
  Odpověď: V prvé řadě je důležité si uvědomit, že se jedná POUZE A JEN O VĚCI :).
  Pokud se rozhodnete vytříděné oblečení prodat, můžete si za ně nakoupit kousky nové, dle Vaší aktuální velikosti. Pokud oblečení darujete, uděláte dobrý skutek a věřte mi, ten pocit je velmi příjemný. Je vždy lepší třídit ve dvou. Není na škodu, uvařit si dobrý čaj, nakoupit kupu sušenek, pustit si nahlas oblíbenou hudbu a začít třídit.  Postup, jak co nejsnadněji vytřídit šatník – ZDE.
 • Otázka: “Na čem nešetřit a do čeho investovat vzhledem k aktuální velikosti?“
  Odpověď:  Rozhodně nešetřit na basic kouscích pro denní nošení, které jsou z kvalitního materiálu.
  Je těžké říct, které základní kousky by byly nejvhodnější pro maminku uvedenou v dotazu ( nevím, zda-li se cítí nejlépe ve sportovním oblečení či v elegantním). Není potřeba naběhnout do obchodních řetězců a nechat tam tři výplaty. Vezměte maminku do second-handu a věřte mi, že zde najdete neskutečné poklady výborné kvality. Spolu s maminkou přibalte ještě dávku trpělivosti – hrabání a hledání těch správných kousků dá vždy zabrat.A které basic kousky to jsou? Jelikož je to obsáhlejší téma, připravím samostatný článek, ať se máte čeho chytnout. Krásný den, byClaire :).Pokud máte jakékoliv dotazy, ptejte se

Pro přehlednost email ZDE:Emailúvodní obrázek zdroj: pinterest.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Submit a comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..