FOTO TĚHOTNÝCH ŽEN

Přiznám se, že ateliérové stylizované = “nepřirozené“ fotky těhotných žen, hlavně tedy poloaktů ( nedej bože ještě z šuplíku fotografů, kteří si říkají profici a fotí stejně dobře, jako vy, když fotíte mobilem a máte v sobě láhev vína) mě vždy nějakým způsobem děsily a „nikdy“ se mi nelíbily.


Nezměnilo se to ani teď, když jsem sama těhotná. Fotky se mi stále nelíbí a nikdy bych na takové focení nešla. Mám raději domácí fotky těhulek, ať vlastních selfie nebo momentek, které cvakne partner ( ty jsou nejlepší, jelikož partneři mají neskutečný dar zachytit Vás přirozeně se vším všudy…bez žádného stylizování).

Na druhou stranu chápu, že plno žen chce mít památku…a třeba nemají doma nikoho, kdo by jim ty jejich krásné proměny nacvakal a samy sebe nerady fotí, takže proto volí stylizované focení v ateliéru.

Z jiného soudku.

První fotky těhotných žen, které upoutaly mou pozornost tím jak jsou neobvyklé, jsem uviděla na Facebooku….a zde je malá ochutnávka :).


Jak to máte vy s focením v ateliéru? A jak vnímáte akty či “poloakty“ těhotných žen?image image image image image

PS: I když, ať zase nekecám. I já jsem našla pár nádherných ateliérových poloaktů těhotných žen u kterých mi padla huba.

Jednoduše – skvělá souhra fotografa = zachycení světla, kompozice, následná úprava, teplota barev…+ vyjádření pocitů, a uvolnění se dotyčné těhulky.

Prostě vše na jedničku.

Zdroj foto: Pinterest

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

4 Comments

  1. Absolutně mi takové fotky nevadí. Těhotenství a mateřství je pro ženu důležitý období a je hezký, když ho prožívá jako něco pozitivního a klidně si ty momenty nechá zvěčnit. Ať fotkami nebo třeba odlitkem. Když jí to udělá radost nebo zvedne sebevědomí z životní role matky, tak jen do toho.

  2. Já myslím, že je to rozhodně názor o názoru a ať se fotí, jak jen on chce. Mně osobně se nelíběj ani ty profi fotky od fotografa třeba miminek a rodinek a všeho. Jsou takové umělé, nebo nevím, jak to nazvat. Raději se vyfotím s rodinou třeba na výletu, u stromečku nebo jakéhokoli jiného momentu, který si chci zapamatovat. 🙂

    Ale ty fotky vypadají opravdu pěkně.

Submit a comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..