WARDROBE DETOX / JARNÍ ÚKLID ŠATNÍKU

Čistíme játra od zimních svařáčků, grogů a čajových slivoviček. Objednávky na čistění pleti se v kosmetických salónech jen hemží…prostě a jednoduše, jaro k té očistě vybízí, jak nejvíc to jde :). Tento článek bude také o detoxu…ale o detoxu šatníku.

Váš výsledný šatník bude vzdušný a přehledný. Pokud vážně chcete radikálně vytřídit šatník, ušetřit si čas a peníze do budoucna……berte to vážně, jako takový nový start :).


Hned na začátek je důležité si uvědomit ( nejlépe i sepsat kategorie), jak žijete: kde pracujete, kolik času trávíte doma a na zahrádce, jaké máte koníčky a kde trávíte volný čas…atd. ( U mě nebylo vůbec těžké si uvědomit, že doma jsem totální prase, takže jaká je má spotřeba domácích triček, které pokypu a kolik tepláků zničím savem, jsem měla napsáno během 5ti vteřin).

Tyhle otázky jsou takovou vodící startovací čarou, která Vás povede nejen při třídění oblečení, ale i při nákupu nových kousků. A třeba si při tom třídění vzpomenete, jak milujete houbaření a že už vůbec na houby nechodíte :p. Ideální čas tohle změnit, hlavně tohle…..šatník počká :). ( Proč mě napadlo zrovna houbaření? Kdy je vlastně ´´houbová´´ sezóna?

Pokud jste žena v domácnosti či maminka na mateřské ´´dovolené´´ ( nebo čuně jako já) je jasné, že pro Vás bude priorita číslo jedna mít oblečení pohodlné a vždy připravené na vyhození. Rajská je prevít. Což neznamená, že nemáte mít doma pěkné a kvalitní kousky do města tzv.:´´mezi lidi´´ či do divadla.

Pokud jste většinu dne v práci a jste aktivní businesswoman je jasné, že Váš šatník by měl obsahovat reprezentativní oblečení, které je perfektně padnoucí a také velmi kvalitní. Nikdo se nechce potit v šifónové halence půl dne. ( nebo ano?) Po příchodu z práce jistě uvítáte volnější kousky, jako jsou pohodlné kalhoty a svetr do kterého se můžete celá zachumlat.13081663_10206789049030219_1311198856_nTakže, máte sepsán přehled, co nosíte nejčastěji.

Nyní si přestavte, že se stěhujete. Vše ze skříně vytáhněte ( nešvindlujte, opravdu vše) na postel.

Nachystejte si dva pytle. Jeden s nápisem ´´R.I.P´´ = věci, které jsou na vyhození ( staré, ošuntělé, poničené, žmolkovaté, s dírkou….) a druhý pytel s nápisem ´´DARUJI´´ = věci, které jsou hezké, ale neunosíte je či jsou z dob našich babiček. Začíná maraton…..tři, dva, jedna……TEĎ :). Berte kousek po kousku a zpět do skříně dávejte POUZE kousky, které Vám opravdu sedí, nemají žmolky ani vybledlou barvu. Zbylé kousky patří do pytlů ! :p

OTÁZKY PŘI TŘÍDĚNÍ:
 – má daný kousek správnou velikost? Sedí mi? – jestli je to malé nebo obří, honem do pytle. Pokud zhubnete, stejně budete chtít nové kousky a pokud jste už zhubla, nač mít ´´velkou´´ vzpomínku ve skříni. Tipuju, že přibrat už stoprocentně nechcete…byla by to přece škoda :).
– měla jsem tento kousek během minulého roku?– samozřejmě, že pokud byla ´´zima´´ jako letos neznamená, že vyhodím ten luxusní vlněný kabát, který mě bude hřát další zimy.
– kupila bych si ho znova?
– zapadá to do mého vkusu?
– vyhovuje mi materiál a barva?
– sluší mi? 
– dá se kombinovat s ostatními mými kousky?

Tohle jsou takové základní vodící otázky v případě, že budete nerozhodná. Buďte k sobě upřímná a kritická.

Nemilosrdně zatlačte slzu a prostě na co odpovíte záporně, šup s tím do pytle. A pokud ani to nepomůže, povolejte si na pomoc kamarádku, která je upřímná a vyzná se v módě…..nebo se ozvěte mě, jsem tu od toho :).

Nyní víte, co Vám ve skříni zůstalo a co ne. Je velmi důležité a opravdu užitečné mít ve skříni BASIC a NADČASOVÉ kousky.

To jsou kousky, které se dají velmi jednoduše kombinovat, aniž byste strávila ve skříni zbytečných 30 min výběrem. Chybí Vám tyto kousky? Netušíte které kousky to jsou? To si povíme příště 🙂 krásný víkend….byclaire

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Submit a comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..